نمودار قیمت ملک در بازه 5 ساله

"نمودار میانگین قیمت ملک در بازه 5 ساله در کشور قبرس شمالی"


تصویر بالا که به تازگی توسط دولت قبرس منتشر شده است، قیمت ملک را از سال 2016 تا سال 2021 در این کشور نشان میدهد.

👈درسال 2016 قیمت یک واحد استودیو در قبرس شمالی 22 هزار پوند بوده است یعنی طبق نرخ پوند سال 95 (مبلغ 4900 تومان) ، شخصی با صد و هفت میلیون تومان امکان خرید این واحد آپارتمانی را داشته است یا برای مثال یک واحد دو خوابه 75 متری در سال 95 به پول ایران حدود دویست و چهل و پنج میلیون تومان بوده است.

👈حال طبق آمار در سال 2021 قیمت یک واحد استودیو 42 هزار پوند یعنی با نرخ ارزِ امروز، معادل یک میلیارد و پانصد میلیون و یک واحد دوخوابه 74 هزار پوند یعنی معادل دو میلیارد و ششصد میلیون تومان است.

👈 این نشان میدهد که در عرض 5 سال قیمت ملک در قبرس شمالی به نسبت پول ما رشد 14 برابری داشته است!!!!

👈بسیاری از دوستان بر این باور هستند که رشد قیمت ملک در ایران بسیار زیاد است و مشابه هیچ کجای دنیا نیست.
در صورتی که جهش قیمت ملک در ایران تابعی از رشد ارز است و به دلیل تورم ارز... قیمتِ ملک، ماشین و موارد دیگر افزایش پیدا میکند....با این وجود طبق آمارهای منتشر شده قیمت ملک در ۵ سال گذشته در ایران رشد ۴ الی ۵ برابری داشته است که باز با قبرس قابل مقایسه نیست و نکته جالب توجه این است که این رشد قیمت در قبرس نه به دلیل تورم، چون که قیمت مابقی کالاها تقریبا ثابت بوده است بلکه به علت افزایش تقاضا رخ داده است.

👈 لازم به ذکر است که با توجه به تبلیغات گسترده جهانی برای قبرس شمالی، پتانسیل بالای این منطقه برای ساخت ملک های ساحلی، سرمایه گذاری های کلان کشور انگلستان و اسرائیل در این منطقه و... در سال های آتی شاهد افزایش قیمت بسیار بیشتری به نسبت قبل در این منطقه خواهیم بود.

👈 همچنین شما میتوانید با خرید ملک، اقامت دائم خانوادگی خود را دریافت کنید و هر زمان که بنا به دلایلی تصمیم به خروج از ایران داشتید اقامت یک کشور اروپایی را داشته باشید.

👈از طرفی میتوانید ملک خود را به پوند اجاره دهید و درآمد خوبی نیز داشته باشید.

👈ضمنا سند ملکی که دریافت میکنید کاملا مشابه یک فرد قبرسی است و مانند گرجستان،دبی و ... سند موقت نمی باشد و دولت نیز هیچ سهمی از سند شما نخواهد داشت.

👈در پایان لازم به ذکر است که این شرایط دائمی و ماندگار نخواهد بود و در آینده بسیار نزدیک به دلیل تقاضای سرمایه گذاران خارجی از کشورهای اروپایی، روسیه و ... قطعا دولت قوانین سخت تری برای خرید ملک و اخذ اقامت در نظر خواهد گرفت... لذا اکنون فرصت بسیار مناسبی است که شما میتوانید با قیمت بسیار مناسب، شرایط پرداخت اقساطی، امکان اخذ اقامت بدون سرمایه گذاری زیاد واحد خود را تهیه بفرمائید و از تمام این مزایا بهره مند شوید.

👈همچنین شرکت رادمان مدیترانه شرایطی را برای شما عزیزان فراهم آورده است که قبل از خرید، بدون قرنطینه به قبرس تشریف بیاورید و پروژه رو از نزدیک بازدید فرمائید و بعد خرید خود را انجام دهید.

🍃ما در این مسیر تا انتها همراه شما هستیم🍃