تحصیل در رشته پزشکی​
برنامه تحصیلی

این برنامه در چارچوب آموزش مشترک تدوین شده و با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) و دانشگاه علوم پزشکی ایران (IUMS) انجام خواهد شد.
این برنامه 7 ساله است که مرحله پیش بالینی (1-3 سال) توسط EMU در قبرس شمالی انجام می شود و مراحل بالینی (4-7 سال) توسط IUMS (دانشگاه علوم پزشکی ایران)در ایران برگزار می شود. دانشجویانی که مرحله پیش بالینی خود را به پایان برسانند 50٪ بورس تحصیلی در مرحله بالینی تحصیلات خود در IUMS (دانشگاه علوم پزشکی ایران) دریافت می کنند.
مرحله آموزش پیش بالینی پزشکی در EMU و بیمارستان های دولتی وابسته به آن – از جمله بزرگترین بیمارستان دولتی قبرس شمالی Burhan Nalbantoğlu انجام می گیرد. مرحله بالینی آموزش پزشکی در ایران در 17 بیمارستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران با خدمات رسانی سالانه به بیش از 87000 بیمار انجام می شود و 29 مراکز تحقیقاتی مانند مرکز تحقیقات بیماری های روده ، کبد و … انجام می گیرد.

تجهیزات پیشرفته

برنامه درسی مشترک، آموزش علوم پایه و آموزش بالینی را با یادگیری مبتنی بر جامعه ادغام می کند. تحصیلات در تاریخ پزشکی ، اخلاق ، حتی ادبیات ، تجربه یادگیری را گسترش می دهد. در طول برنامه درسی ، تأکید بر گروههای کوچک است و یادگیری سمیناری تأکید می شود.آموزش در یک محیط کاملاً طراحی شده شامل آزمایشگاه های به روز و علمی ارائه می شود. چهار آزمایشگاه دانشجویی مجهز با سیستم های صوتی و تصویری پیشرفته برای رشته های علوم پایه و آزمایشگاه ها وجود دارد. علاوه بر این ، چهار آزمایشگاه برای تحقیق و جلسات عملی وجود دارد. همچنین دانشکده، آزمایشگاه ورزشی مطابق آخرین فن آوری برای تمرین و تأیید داده های دانشجویان در دوره های کاربردی بیوفیزیک و فیزیولوژی مجهز کرده است. آزمایشگاه آناتومی مجهز به فناوری پیشرفته مشاهده سه بعدی فردی است که از جداول تشریح و مدلهای مشابه هر اندام انسانی پشتیبانی می کند و دانشجویان را قادر می سازد دانش بالینی و کاربرد آن را در جدیدترین استانداردها مطالعه و ترکیب کنند. همچنین آزمایشگاه رایانه ای پیشرفته ای برای استفاده از دانش نظری آموخته شده در آمار زیست استفاده می شود. علاوه بر این ها کتابخانه دانشگاه ، کتابخانه پزشکی خاص خود را دارد و همچنین اتاق های باشگاه دانشجویی ، اتاق های تفریحی ، اتاق های ورزشی و کافه تریا را در بر می گیرد.

هزینه دوره تحصیلی

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه EMU، در مرحله نخست در کشور قبرس شمالی برای هر ترم مبلغ 10،000 دلار می باشد که در سه قسط باید پرداخت شود و در مرحله بالینی در دانشگاه علوم پزشکی ایران دانشجو بورسیه 50 درصدی دریافت می کند و برای هر ترم مبلغ 5،000 دلار باید پرداخت کند.