شرایط کار در قبرس شمالی

"شرایط کاری و شغلی در کشور قبرس شمالی"

یکی از اصلی ترین سوالات عمومی متقاضیان مهاجرت و یا حتی سرمایه گذاری در قبرس شمالی بررسی شرایط شغلی و میزان درآمد در این کشور است.
ما در این مقاله سعی داریم جنبه های مختلف شرایط شغلی و درآمد در قبرس شمالی ائم از شرایط کلی بازار کار در قبرس، نرخ بیکاری، فرصت های شغلی پرطرفدار، شرایط ثبت شرکت و استارت آپ ها، میزان حداقل دستمزد و حقوق و.... را بررسی کنیم تا متقاضیان دید بهتری نسبت به مقوله کار در قبرس شمالی داشته باشند.

پس در ادامه با ما همراه باشید.


با بررسی های صورت گرفته و آمارهای رسمی طی 30 سال اخیر نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی بین 4 تا 16 درصد بوده است که با توجه به رشد اقتصادی این کشور، افزایش نرخ سرمایه گذاری خارجی و افزایش تعداد توریست ها در سال های اخیر، نرخ بیکاری به زیر 7.5 درصد رسیده است، که این نرخ با توجه به نرخ بیکاری در کشورهای دیگر و حتی کشور ایران نرخ بسیار مناسب و خوبی است.البته شیوع کرونا تاثیر منفی موقتی همانند سایر کشورها در این نرخ داشته است.

نحوه ورود به بازار کار

ورود به بازار کار برای کسانی که اقامت خود را دریافت کردند به راحتی امکان پذیر می باشد. البته سابقه کار مرتبط، رزومه، مدرک دانشگاهی، تسلط به زبان ترکی، انگلیسی و یا حتی زبان های خارجی دیگر ائم از روسی، عربی، فارسی و ... شرایط ورود به بازار کار و متقاعد کردن کارفرما را تسهیل میکند.
همچنین افراد خارجی بعد از دریافت اقامت خود امکان ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس خود را در زمینه های مختلف را نیز خواهند داشت. ثبت شرکت در این کشور با هزینه کم و در مدت زمان کوتاهی با رعایت قوانین امکان پذیر است. لازم به ذکر است برای ثبت شرکت داشتن مشاوران دلسوز و مطلع از قوانین و فرصت های شغلی قبرس شمالی بسیار حیاتی است.
گروه مشاوران رادمان مدیترانه با تیم حقوقی متخصص خود، آمادگی ارائه مشاوره صحیح و خدمات دهی در حوزه ثبت شرکت را دارد که با تماس با موسسه ما میتوانید از جزئیات ثبت شرکت، هزینه های آن و مدارک مورد نیاز مطلع شوید.
( برای ارتباط با ما، کلیک نمائید)


مشاغل پرطرفدار در کشور قبرس شمالی

•مشاغل مربوط به حوزه توریستی در قبرس شمالی
به دلیل موقعیت و اقتصاد توریستی کشور قبرس شمالی شغل هایی که در زمینه توریسم باشد از پتانسیل بالایی برخوردار خواهند بود. این مشاغل می تواند در زمینه های مختلف مانند شغل های مربوط به هتلداری، رستوران، کافه، قنادی و شیرینی پزی، اجاره ماشین، گالری ماشین، فعالیت های تفریحی و آبی، صرافی، عکاسی، مارکتینگ، IT و... باشند که از پتانسیل بالایی جهت استخدام و یا حتی راه اندازی بیزینس متقاضی در این زمینه برخوردار هستند.

•مشاغل مربوط به حوزه پروژه های ساختمانی در قبرس شمالی
به دلیل تقاضای بالای خرید ملک در کشور قبرس شمالی، پروژه های ساختمانی بسیار زیادی در این کشور در حال ساخت و اجرا می باشد که متقاضیان فعالیت در این زمینه می توانند با توجه به تخصص خود در این زمینه مشغول به کار شوند که چند نمونه از آنان را به اختصار ذکر میکنیم:
-شغل های مهندسی ساختمانی ( مهندسی عمران، معماری، معماری داخلی)
- شغل های مربوط به مدیریت بازاریابی و مارکتینگ
-شغل های مربوط به انجام کارهای ساختمانی ( دکوراسیون داخلی، کابینت سازی، استاد کارهای نجاری، بنایی و ... )
-تعمیرات ساختمانی و کارهای فنی
-مدیر و مسئول فروش
-شغل های مربوط به مهندسی کامپیوتر و IT
و....
•شغل های مربوط به حوزه آکادمیک و دانشگاهی در قبرس شمالی
با توجه به وجود دانشگاه های متعدد بین المللی با رنکینگ بالای جهانی، علاقه مندان به این حوزه فارغ از اینکه فارغ التحصیل کشور قبرس یا کشورهای دیگر باشند، میتوانند رزومه خود را به دانشگاه ها ارسال کرده و در زمینه تدریس در دانشگاه فعالیت داشته باشند که البته تسلط بر زبان انگلیسی بسیار حیاتی خواهد بود.
همچنین دانشجویان خارجی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری از شانس بالایی جهت استادیاری در دانشگاه ها برخوردار هستند که هم حقوق ماهیانه دریافت میکنند و هم از طرف دانشگاه امکان بورسیه 100% خواهند داشت.

•شغل های مربوط به حوزه تجارت و بازرگانی در قبرس شمالی
به دلیل موقعیت استراتژیک قبرس شمالی که در بین سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است و نزدیکی به دریای مدیترانه، شغل های مربوط به حوزه واردات و صادرات و تجارت بین المللی بسیار پرطرفدار و پردرآمد است که متقاضیان میتوانند با ثبت شرکت فعالیت خود را دراین زمینه آغاز کنند.

•شغل های مربوط به حوزه تدریس و آموزش در کشور قبرس شمالی
به دلیل حضور جمعیت جوان و استقبال خوب مردم در کشور قبرس فرصت های بسیار خوبی برای تدریس و آموزش زبان خارجی، فعالیت های ورزشی، فعالیت های هنری و... وجود دارد.


شغل های رایج در بین ایرانیان در کشور قبرس شمالی
ایرانیان ساکن در این کشور عموما به شغل های زیر مشغول هستند:
-حوزه های ساختمانی و مهندسی
-حوزه فروش پروژه های ساختمانی و اجاره واحدها
-حوزه های مربوط به مارکتینگ و IT
-صرافی و مبادلات ارزی با ایران
-نمایشگاه ماشین
-واردات و صادرات کالا
-تدریس در دانشگاه ها
-تعمیرات و کارهای فنی

در پایان لازم به ذکر است فرصت های شغلی و بازار کار در این کشور شرایط بسیار خوبی دارد و در صورت داشتن اقامت میتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید. همچنین درآمد ودستمزد در این کشور بسیار مناسب است. حداقل دستمزد یک کارگر ساده ماهیانه 4400 لیر است که با توجه به تخصص و توانایی فرد میزان دستمزد به مراتب افزایش پیدا میکند و به راحتی میتوان هزینه های زندگی را تامین کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، درباره هزینه های زندگی در قبرس شمالی، اینجا کلیک نمائید