سوالات متداول درباره اقامت تحصیلی​

موسسه رادمان مدیترانه با تجربه ی درخشان خود مسیر دانشجو را برای پذیرش در دانشگاه های خوب و دست یابی به بورسیه حداکثری هموار می سازد.

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی

بله ، انتخاب قبرس به عنوان مقصدی برای تحصیل می‌تواند آینده فرد را به شکلی درخشان رقم بزند. موقعیت‌ های شغلی تجاری و آکادمیک موجود در این کشور یکی از دلایلی است که بیشتر دانشجویان را برای تحصیل به این کشور جذب می کند تا پس از پایان دوره ی تحصیلی خود، با توجه به توانمندی و استعدادی که دارند در یکی از حوزه های علمی و دانشگاهی، تجارت و سرمایه گذاری وکارآفرینی یا ثبت شرکت فعالیت کنند. سالانه تعداد زیادی از جوانان خارجی به منظور تحصیل و تجارت به قبرس می‌روند زیرا قبرس کشوری است که امکان برقراری ارتباطات بین ‌المللی گسترده را فراهم می‌کند. تدریس دروس به زبان انگلیسی و تسلط مردم به این زبان نیز زندگی، کار و در مجموع ارتباطات را تسهیل می‌کند. مهاجرت از قبرس به نقاط دیگر حهان، تنها گزینه پیش روی دانشجویان مستعد و فارغ ‌التحصیل نیست، بلکه با یافتن شغلی مناسب در قبرس شمالی نیز می‌توانند زندگی خود را در این کشور زیبا و پر رونق ادامه دهند یا با دست پر به زادگاه مادری خود بازگردند.

در قبرس هزینه تحصیل و شهریه ی دانشگاه ها در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته به شدت مقرون به صرفه است و با توجه به وجود بورسیه ‌های متنوع دانشگاهی این مقدار هزینه نیز کاهش خواهد یافت و نسبت به سایر نقاط جهان مانند کانادا، بریتانیا، استرالیا و… راحت ‌تر می‌توان مخارج را در قبرس تامین کرد. همچنین سیاست دانشگاه های قبرس مبنی بر فراهم آوردن فرصت مناسب استادیاری برای دانشجویان نیز گزینه ی بسیار خوبی است که سبب می شود علاوه بر حقوق ماهیانه دانشجویان از بورسیه صد درصد برخوردار شوند. (برای کسب اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک نمایید.)

بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی دو نوع است :
بورسیه دولتی: معمولا با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی متقاضیان در سال‌ های گذشته در کنار وضعیت تحصیلی آنان در ترم اول مورد بررسی قرار می‌ گیرد. این بورسیه‌ ها بسیار مناسب و مطلوب هستند و علاوه بر کمک ‌هزینه شهریه، سایر هزینه‌ های زندگی و تحصیل مانند هزینه های شهریه خوابگاه، خرید کتاب و لوازم آموزشی پوشش می دهد.
بورسیه دانشگاهی: این بورسیه در زمان پذیرش با توجه به سوابق تحصیلی دانشجو، کشور مبدا و… توسط دانشگاه به نماینده ی دانشجو اعلام می گردد و از شروع ترم اول اعمال می شود.

در اکثر دانشگاه ها خیر. اما شرایط بسیار خوب استادیاری که به خصوص برای مقطع دکتری وجود دارد، بستری را فراهم میسازد که اکثر دانشجویان دکتری بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند و در قسمت آکادمیک به فعالیت استادیاری بپردازند.

خیر، رشته ی پزشکی تنها رشته ای است که بورسیه ندارد، اما دانشگاه ها شرایط پرداخت اقساطی را برای دانشجویان پزشکی در نظر گرفته اند.

برای آمدن به قبرس شمالی با توجه به کشور دانشجو ، نیاز به اخذ ویزای قبرس است. خوشبختانه دانشجویان ایرانی با برگه پذیرشی که توسط دانشگاه مورد نظر صادر شده و از طریق موسسه رادمان مدیترانه در اختیارشان قرار می گیرد می توانند وارد قبرس شوند و بعد از ثبت نام در دانشگاه، از طریق اداره مهاجرت قبرس اقدام به اخذ اقامت دانشجویی یا همان ویزای دانشجویی کنند.

به طور کلی در هر ترم، تاریخ های بسیار مهم و حساسی وجود دارد که عبارتند از تاریخ ثبت نام، زمان شروع کلاس ها، زمان ارزیابی زبان انگلیسی ( برای دانشجویان بدون مدرک زبان)، آخرین روز حذف و اضافه، تعطیلات رسمی و برنامه امتحانی که مطلع بودن از این تاریخ ها برای برنامه ریزی و زمان بندی فعالیت های دانشجو بسیار کاربردی است. دانشگاه همواره تقویمی را تحت عنوان تقویم آموزشی در سایت خود قرار میدهد که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند. تقویمات دانشجویی دانشگاه ها بر روی وب سایت موسسه رادمان مدیترانه، مخصوص به هر دانشگاه به تفکیک وجود دارد.

پس از ثبت نام دانشجو و اخذ اقامت دانشجویی، دانشجو می تواند برای ایجاد حساب بانکی دانشجویی اقدام نماید.

به دلیل تمرکز بیشتر دولت قبرس شمالی به جذب دانشجویان خارجی در طول سال های اخیر، این کشور برنامه ی ویژه ای در راستای ارتقا سطح علمی و دانشگاهی خود در پیش گرفته است و موفق به توسعه فضای آکادمیکی خود شده و دانشگاه های بسیار زیادی دارد که همگی جزو بهترین دانشگاه های جهان میباشند و رتبه بسیار خوب و عالی در سطح بین المللی دارند و مدارک اکثر دانشگاه های قبرس مورد تایید ایران و کشور های پیشرفته و نسبت به بسیاری از دانشگاه های قبرس جنوبی دارای سطح علمی بالاتر و شهریه کمتر می باشد.