هزینه های زندگی در قبرس شمالی​

مخارج و هزینه زندگی در قبرس شمالی

یکی از مواردی که همواره برای متقاضیان مهاجرت و خرید ملک در قبرس شمالی مطرح هست، آگاهی از هزینه های زندگی در این کشور است.
مسلما با توجه به سبک زندگی هر شخص میزان هزینه های زندگی متفاوت می باشد اما بهترین راه برای برآورد هزینه های زندگی در قبرس شمالی افزودن 20 درصد به مقدار هزینه های زندگی فرد متقاضی در ایران می باشد.
به طور کلی هزینه زندگی در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی، اتحادیه اروپا و یا کشورهای حوزه مدیترانه ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. هزینه های روزمره برای یک سطح زندگی متوسط روبه بالا، برای خانواده 3 نفره حدودا بین 750 تا 850 دلار و خانواده 4 نفره 900 تا 1100 دلار برآورد می شود که البته بدون احتساب هزینه مسکن و شهریه دانشگاه می باشد.
در کل هزینه های خرید ملک و اتومبیل در این کشور به پوند انگلستان است ولی خوشبختانه هزینه های زندگی روزمره در قبرس شمالی به لیر ترکیه است.

مخارج زندگی در قبرس شمالی

هزینه خرید ماشین در قبرس شمالی بسیار با صرفه تر از ایران است به طوریکه با مبلغ بین 10 تا 15 هزار پوند امکان خرید یک اتومبیل دست دوم و کم مصرف ژاپنی یا کُره ای وجود دارد. همچنین شما می توانید با مبلغ حدود 35 هزار پوند انگلستان ماشین های تزار اول اروپایی و یا ژاپنی بسیار خوب مانند بنز، BMW، لکسوس و … را خریداری کنید.

تنوع و خوشمزگی غذاهای این منطقه و همچنین تعدد رستوران های بسیار خوب و با کیفیت در سطح بی المللی با مناظر زیبا، در کنار ساحل و … باعث شده است که رفتن به رستوران و صرف غذا در این کشور به یک تفریح دلپذیر تبدیل شود.
هزینه یک وعده خوراک در رستوران برای هر نفر حدودا از 100 لیر شروع شده ، البته شایان به ذکر است در فضای داخل شهر رستوران های معمولی تری با قیمت های مناسب تر نیز وجود دارد.

معمولا به دلیل قیمت بسیار مناسب خودرو در کشور قبرس شمالی، عموما مردم ترجیح میدهند که یک اتومبیل شخصی داشته باشند. همچنین به علت ایجاد مسیرهای مناسب جهت استفاده کردن از دوچرخه، بسیاری از مردم و مخصوصا دانشجویان به این وسیله نقلیه روی می آورند.
– هزینه اجاره ماشین روزانه از 600 لیر ترکیه می باشد.
– هزینه تاکسی برای تردد در داخل شهر 120 تا 150 لیر می باشد.
– هزینه بلیط اتوبوس های بین شهری 80 لیر و اتوبوس های داخل شهر نیز رایگان می باشد.

هزینه شارژ ماهیانه آپارتمان های ساده در قبرس شمالی در حدود 400 لیر است. هزینه شارژ شهرک های مسکونی که دارای امکانات کامل و محوطه سازی بسیار لوکس هستند، برای واحد های آپارتمانی از 40 پوند انگلستان و برای واحدهای ویلایی از 70 پوند انگلستان شروع میشود.