نمودار میانگین قیمت ملک در بازه 5 ساله​
نمودار قیمت ملک

تصویر مقابل در پایان سال 2021 توسط دولت قبرس منتشر شده است،این نمودار متوسط قیمت ملک را از سال 2016 تا سال 2021 در این کشور نشان میدهد.
بسیاری از دوستان بر این باور هستند که رشد قیمت ملک در ایران بسیار زیاد است و مشابه هیچ کجای دنیا نیست. در صورتی که جهش قیمت ملک در ایران تابعی از رشد ارز است و به دلیل تورم ارز، قیمت ملک، ماشین و موارد دیگر افزایش پیدا میکند. با این وجود طبق آمارهای منتشر شده، قیمت ملک در ۵ سال گذشته در ایران رشد ۴ الی ۵ برابری داشته است که باز با قبرس قابل مقایسه نیست و نکته جالب توجه این است که این رشد قیمت در قبرس نه به دلیل تورم، چون که قیمت مابقی کالاها تقریبا ثابت بوده است بلکه به علت افزایش تقاضا رخ داده است.

نکاتی جالب پیرامون قیمت ملک
جمع بندی

در پایان لازم به ذکر است که این شرایط دائمی و ماندگار نخواهد بود و در آینده بسیار نزدیک به دلیل تقاضای سرمایه گذاران خارجی از کشورهای اروپایی، روسیه و … قطعا دولت قوانین سخت تری برای خرید ملک و اخذ اقامت در نظر خواهد گرفت. لذا اکنون فرصت بسیار مناسبی است که شما میتوانید با قیمت بسیار مناسب، شرایط پرداخت اقساطی، امکان اخذ اقامت بدون سرمایه گذاری زیاد واحد خود را تهیه بفرمائید و از تمام این مزایا بهره مند شوید.