چرا قبرس شمالی؟

همواره این سوال برای ما وجود دارد که کدام بازار برای سرمایه گذاری بهتر، با ثبات تر و پرسودتر است؟
ارز بخریم یا ملک؟ سرمایه‌گذاری در طلا بهتر است یا مسکن؟ ارز دیجیتال یا …
و این گزینه ها همواره در مقابل سرمایه گذاران وجود دارد و انتخاب هوشمندانه در زمان مناسب باعث موفقیت افراد در این امر مهم می گردد.
اما چه عواملی در این انتخاب، مهم و تاثیر گذار است؟
قطعا باید به میزان بازدهی، مقدار سرمایه، ریسک‌پذیری و اثر بلندمدت یا کوتاه‌مدت و زمان سرمایه گذاری توجه ویژه شود.در میان انواع مدل‌های سرمایه‌گذاری؛ همواره سرمایه‌گذاری در مسکن و ملک برای افراد گزینه جذابی بوده است. آنها با این کار هم ارزش پول خود را متناسب با تورم حفظ می‌کنند و هم اینکه صاحب خانه یا ملک اداری و تجاری می‌شوند.

ولی در کنار این موضوع با توجه به شرایط ویژه ایران در حوزه ارز و افزایش لحظه ای دلار، پوند، یورو و … همواره این نگرانی وجود دارد که باز هم سرمایه نسبت به سال های قبل کمتر نشود و یا افت ارزش پیدا نکند… که نگرانی به جایی هم می باشد.
اما راه حل چیست؟
اگر بخواهیم همزمان هم از سود ملک بهره مند شویم و هم نگرانی از بابت افت ارزش سرمایه خود نداشته باشیم چه پیشنهادی مقابل ماست؟
“سرمایه گذاری در حوزه ملک و خرید مسکن به یکی از ارزهای پایدار و با ثبات مثل پوند، دلار، یورو و …”
با ورود به این بازار و انتخاب این نوع سرمایه گذاری هم در حوزه مسکن سرمایه خود را وارد کردیم و با رشد ملک، از سود این سرمایه گذاری بهره مند می شویم و هم سرمایه خود را به ارز تبدیل کردیم، پس با افزایش قیمت ارز، سرمایه ما هم افزایش پیدا میکند و نگران افت و بی ارزشی پول خود نیستیم.

اکنون این سوال پیش می آید که کجا میتوان محل مناسبی برای این نوع سرمایه گذاری باشد؟

قبرس یکی از گزینه های پیش روی شماست. اما چرا؟!
مزایای سود آوری در حوزه ملک در کشور قبرس شمالی

طبق آخرین آمارهای دولتی، طی 5 سال گذشته قیمت ملک در قبرس بیش از سه برابر شده است و با توجه به افزایش تعداد خریداران و افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری، این رشدِ قیمتی با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. همچنین امکان سرمایه گذاری در پروژه های در حال ساخت توسط کمپانی های بسیار معتبر و با سابقه طولانی نیز وجود دارد که این خود به تنهایی باعث چند برابر شدن سرمایه شما در بازه زمانی کوتاه میشود. از طرفی سیاست های جهانی و اشتیاق کشورهایی نظیر انگلستان، اسرائیل، فرانسه و … به رشد و توسعه قبرس و جایگزینی این کشور در حوزه ملک و گردشگری به جای امارات باعث می شود که املاک این منطقه در آینده نه چندان دور، قیمت های بسیار بالایی پیدا کنند. واضح است که زیبایی و بکر بودن طبیعت این کشور، آب و هوای معتدل و مدیترانه ای، امنیت بسیار بالا و … همه و همه به رشد هرچه سریع تر این منطقه و جلب توجه بازارهای جهانی برای سرمایه گذاری کمک می کند.

نمونه یکی از تبلیغات جهانی برای قبرس

در پنجم فوریه 2021، مجله فوربز آمریکا که یکی از معتبرترین مجلات در حوزه مالی و سرمایه گذاری دنیا است، مقاله ای با عنوان ” 5 مکان برتر دنیا جهت خرید ملک ساحلی” به چاپ رسانید. همانطور که مشخص است تیتر این مقاله بسیار سنگین و از طرفی جاذبه بالایی برای مخاطبین دارد و جالب است به حضورتان برسانیم رتبه اول این رده بندی شهر اسکله قبرس شمالی قرار گرفته بود. این موضوع به تنهایی در آن زمان باعث افزایش قیمت ملک در این منطقه شد.
لینک این مقاله:
https://www.forbes.com/sites/kathleenpeddicord/2021/02/02/5-best-beachfront-buys-for-2021

مزایای سرمایه گذاری در حوزه ارز به واسطه خرید ملک در این منطقه

یکی از محاسن اصلی و مهم خرید ملک در قبرس شمالی این است که خرید و فروش ملک در این کشور به پوند انگلستان است. پس شما سرمایه خود را به یکی از ارزشمندترین و با ثبات ترین ارزهای دنیا تبدیل میکنید. ارزی که هر سال اختلاف ارزش خود را حتی با دلار و یورو نیز بیشتر میکند و دیگر نگران افزایش قیمت ارز و بی ارزش شدن سرمایه خود نیستید.
متاسفانه یکی از مشکلات خرید ملک در ترکیه، خرید ملک به لیر است. همانطور که میدانید لیر ارزی است که مانند ریال ایران در حال سقوط و افت ارزش است در حالیکه در قبرس خرید و فروش و حتی اجاره ملک به پوند انگلستان است. این موضوع باعث میشود که شما اطمینان و آرامش داشته باشید که سرمایه خود را به ارزی ارزشمند تبدیل کرده اید.

حال علاوه بر این مزایای سرمایه گذاری مواردی نظیر: شرایط پرداخت اقساطی بلند مدت و بدون بهره، امکان اخذ اقامت دائم خانوادگی، بازگشایی حساب بانکی به تمام ارزها و داشتن مسترکارت و ویزا کارت، امکان ثبت شرکت، امکان تحصیل و بهره مندی از خدمات درمانی رایگان و… را نیز به این نوع سرمایه گذاری اضافه کنید.

در کلام آخر سرمایه گذاری در حوزه ملکِ کشور قبرس شمالی، سرمایه گذاری پرسود و با ثبات است و اکنون که دوباره افزایش لحظه ای قیمت ارز شروع شده است و از طرفی به علت افتتاح فرودگاه بین المللی جدید و شروع پروازهای مستقیم ، قیمت ملک  در این کشور هم رو به افزایش است، فرصت را از دست ندهید و به این نوع سرمایه گذاری فکر کنید.پس تا فرصت باقی است از این زمان استفاده کنید که فرصت ها همیشه تکرار نخواهند شد.

مجموعه رادمان مدیترانه با بیش از 10 سال فعالیت تخصصی در حوزه مشاوره سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور قبرس شمالی صادقانه و با افتخار همراه شما عزیزان است.