مراحل خرید ملک و اخذ اقامت قبرس شمالی

مراحل و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی


همیشه برای سرمایه گذاری مناسب در حوزه ملک انتخاب پروژه و ملک مورد نظر بسیار حیاتی و مهم است تا سرمایه گذاری درست و سودمند منطبق با هدف، بودجه و شرایط شما باشد. مهم ترین بخش خدماتی ما علاوه بر انجام خدماتی نظیر معرفی پروژه، انعقاد قرارداد، اخذ اقامت دائم، دریافت مجوز خرید برای متقاضیان، بلیط رفت و برگشت و اقامت رایگان برای خریداران و... مشاوره تخصصی با تجربه چندین ساله در رابطه با خرید ملک است که به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را در رابطه با انتخاب پروژه نهایی داشته باشید. تیم رادمان مدیترانه اکیدا توصیه میکند قبل از انجام هرکاری حتما از مشاوره تخصصی و رایگان ما بهره مند شوید تا هم سرمایه گذاری پرسود داشته باشید و هم ملک نهایی منطبق با هدف، بودجه و نوع پرداختی شما خریداری شود تا آینده ای درخشان برای خود، خانواده و فرزندانتان رقم بزنید.

همواره این سوال برای ما وجود دارد که چگونه می توان ارزش سرمایه ریالی خود را حفظ کرد و یا کدام بازار برای سرمایه گذاری بهتر، با ثبات تر و پرسودتر است؟ ارز بخریم یا ملک؟ سرمایه‌گذاری در طلا بهتر است یا مسکن؟ ارز دیجیتال یا ...

اما انتخاب هوشمندانه در زمان مناسب است که باعث موفقیت افراد در حوزه سرمایه گذاری می شود.

یکی از گزینه های پیش رو، سرمایه گذاری در حوزه ملک و خرید مسکن به یکی از ارزهای پایدار و با ثبات مثل پوند، دلار، یورو و ...می باشد. با ورود به این بازار و انتخاب این نوع سرمایه گذاری، علاوه بر اینکه در حوزه مسکن سرمایه خود را وارد کرده ایم و با رشد ملک، از سود این سرمایه گذاری بهره مند می شویم، همزمان سرمایه خود را به ارز نیز تبدیل کرده ایم. پس با افزایش قیمت ارز، سرمایه ما هم افزایش پیدا میکند و نگران افت و بی ارزشی پول خود نیستیم.

یکی از آسان ترین، امن ترین و سریع ترین انواع مهاجرت، مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک است. قبرس شمالی در سال های متمادی به عنوان امن ترین کشور کوچک دنیا انتخاب شده است. جزیره ای زیبا، آرام و بدون جنایت که مردم معمولا در این کشور بیشتر در خطر آفتاب سوختگی قرار دارند تا مواجه شدن با دزدی و یا جرائم دیگر!

پس از انتشار مقاله ی مجله ی معتبر فوربز آمریکا در رابطه با سرمایه گذاری خانه های ساحلی و انتخاب قبرس شمالی به عنوان پرسودترین کشور جهت سرمایه گذاری در خانه و مستقلات، این کشور شاهد استقبال فوق العاده خریداران و سرمایه گذاران خارجی عموما از کشورهای انگلستان، روسیه، بریتانیا، کشورهای حوزه اسکاندیناوی و ایران شد. این مقاله در سال 2021 منتشر شد و از آن زمان تاکنون املاک و مستقلات این کشور با رشد چشم گیری مواجه شده و با توجه به شرایط عالی این کشور از لحاظ امنیت، آب و هوا و هم چنین بکر بودن این منطقه، انتظار می رود این رشد حداقل تا چهار سال آینده با سرعت بیشتری ادامه دار باشد و به همین جهت، فرصت بی نظیری را در اختیار سرمایه گذاران ایرانی قرار می دهد که با خرید ملک در قبرس شمالی از مزایای اقامت خانوادگی این کشور استفاده نمایند و همچنین سرمایه ریالی خود را به پوند انگلستان تبدیل کنند و در کنار این مزایا، از رشد این سرمایه پوندی نیز بهره مند شوند.

 مراحل خرید ملک در قبرس شمالی


1. انتخاب پروژه نهایی بر اساس هدف، شرایط و میزان بودجه متقاضی

2. رزرو ملک مورد نظر و دریافت بلیط و اقامت چند روزه رایگان قبرس (میهمان شرکت رادمان مدیترانه)

3. تنظیم قرارداد و پرداخت قسط اول در قبرس

- پروژه های آماده تحویل : تحویل کلید ملک در این مرحله انجام می شود. به همراه پرداخت قسط اول 5.5% مالیت باید توسط خریدار پرداخت شود که 0.5% آن جهت ثبت ملک به نام خریدار در دولت قبرس و دریافت کد رهگیری (Stamp Duty) میباشد و 5% آن مالیات VAT میباشد که توسط خریدار پرداخت می گردد تا انشعابات آب و برق ملک نوساز متصل گردد.

- پروژه های در حال ساخت: با پرداخت قسط اول که معمولا 30% ارزش ملک می باشد خریدار 0.5% را به دولت قبرس شمالی جهت ثبت ملک به نام خریدار و دریافت کد رهگیری (Stamp Duty) پرداخت خواهد کرد. بعد از اتمام مراحل ساخت و دریافت کلید ملک، خریدار 5% ارزش ملک را به عنوان مالیات VAT به دولت قبرس شمالی پرداخت خواهدکرد. در این زمان انشعابات آب و برق متصل خواهد گشت.

  • مفاد قرارداد در سه نسخه:  قیمت ملک، زمان اتمام پروژه ، برنامه زمانبندی پرداخت اقساط ، مشخصات ملک، سند ملک، میزان مالکیت ملک نسبت به کل پروژه ، مشخصات کمپانی سازنده ، مشخصات کامل خریدار ، مجوز صادر شده دولت قبرس که توسط هیئت وزیران به نام خریدار صادر می شود، دریافت مهر و کد رهگیری که توسط اداره املاک و مستغلات به نام خریدار صادر می شود، جریمه پیش بینی شده کمپانی یا خریدار در صورت دیرکرد نسبت به تعهدات که دارای ضمانت اجرایی میباشد- ارائه ، ذکر و ترجمه رسمی عدم سو پیشینه خریدار

4. انجام پروسه اخذ اقامت دائم در زمان حضور متقاضی در قبرس توسط تیم رادمان و بصورت کاملا رایگان

5. پرداخت مابقی اقساط ملک و پرداخت تمامیه هزینه ملک ( پس از پایان اقساط و همچنین پرداخت 3% مالیات از قیمت ملک به دولت قبرس شمالی پروسه به نام زدن سند به نام خریدار شروع و بعد از 6 ماه سند ملک ورثه ای و قطعی به نام خریدار صادر می شود)

لازم به ذکر است در صورت پرداخت نقد توسط خریدار علاوه بر تخفیفات، پروسه سند ملک سریعا شروع خواهد شد.

بعد از خرید خانه در قبرس شمالی فارغ از اینکه ملک خریداری شده در حال ساخت باشد یا آماده تحویل، فرد سرمایه گذار فرصت این را دارد که بتواند جهت اخذ اقامت خانوادگی خود اقدام نماید که مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی عبارتند از:

1-خرید ملک متناسب با تعداد اعضای خانواده

2-ثبت قرارداد منعقد شده مابین کمپانی سازنده و فرد سرمایه گذار در دولت قبرس شمالی

3-ایجاد پرونده مهاجرتی توسط شرکت رادمان مدیترانه در سایت دولتی امور مهاجرت قبرس

4-بازگشایی حساب بانکی جهت دریافت نامه ی تمکن مالی از بانک

5-انجام آزمایشات پزشکی مربوطه

6-و سرانجام اخذ اقامت دائم خانوادگی قبرس شمالی (دریافت کارت اقامت)

هزینه های خرید ملک در قبرس شمالی نسبت به کشورهای دیگر حوزه ی دریای مدیترانه بسیار به صرفه تر است.

- هزینه خرید آپارتمان در قبرس شمالی به شرح زیر می باشد:

•شروع قیمت آپارتمان های استدیو در قبرس شمالی (سوییت) از 70.000 پوند انگلستان

• شروع قیمت آپارتمان های یک خوابه از 90.000 پوند انگلستان

•شروع قیمت آپارتمان های دو خوبه در قبرس شمالی از 130.000 پوند انگلستان

- هزینه خرید واحد ویلایی در قبرس شمالی

•شروع قیمت واحد های ویلایی از دو قلو در قبرس شمالی از 170.000 پوند انگلستان

•شروع قیمت واحدهای ویلایی مستقل در قبرس شمالی از 200.000 پوند انگلستان

نکته ی قابل توجه این است که نیازی به پرداخت هزینه به صورت یکجا نیست و شما می توانید به صورت اقساطی بلند مدت و بدون بهره خانه ی خود را خریداری نمایید.

در سال های اخیر بهترین شرکت های ساخت و ساز قبرسی و بین المللی اقدام به ساخت پروژه ها و همچنین مجتمع های بسیار زیادی در این مناطق کرده اند. کثرت این پروژه ها سبب شده با هر بودجه و سلیقه ای، خریداران ملک مورد نظر خود را انتخاب کنند و اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت نمایند.

شرکت رادمان مدیترانه با پشتوانه تجربه 10 ساله خود در این زمینه و همچنین دارا بودن کارشناسان مجرب و صادق، می تواند به شما در این مسیر، برای دستیابی به بهترین نوع سرمایه گذاری، مشاوره و راهنمایی دهد.

مجموعه رادمان مدیترانه دارای 2 دفتر فروش مرکزی در قبرس، 2 شعبه فعال در تهران و چندین شعبه در شهرستان ها می باشد همچنین مجموعه ما، دارای مجوز رسمی از دولت قبرس و همچنین نمایندگی انحصاری کمپانی های معتبر قبرس شمالی می باشد و تلاشمان این است که بهترین شرایط را قبل و بعد از خرید برای متقاضیان ایجاد نماییم.

به منظور مشاوره جهت اطلاع از قیمت خرید خانه در قبرس شمالی و اخذ اقامت قبرس شمالی، روی لینک زیر کلیک فرمایید.

مشاوره رایگان 

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی


پس از مشاوره با گروه رادمان و انتخاب نهایی پروژه توسط خریدار، مقدمات اولیه جهت بازدید رایگان پروژه در قبرس مهیا خواهد شد. (1) پس از بازدید از پروژه مبلغ قسط اول که معمولا 30% قیمت ملک می باشد در صورت تمایل خریدار به کمپانی سازنده پرداخت و قرارداد خرید ملک تنظیم خواهد گشت. (2) سپس قراردادِ منعقد شده توسط تیم حقوقی رادمان در اداره مالیات قبرس شمالی به ثبت خواهد رسید که مبلغ نیم درصد قیمت ملک جهت ثبت سند در دولت پرداخت خواهد شد. در مرحله ثبت قرارداد ارائه ترجمه عدم سوء پیشینه به دولت الزامی می باشد. (3) در مرحله بعد ثبت نام آنلاین در سایت مهاجرت قبرس شمالی و دریافت تاریخ مراجعه به اداره پلیس توسط تیم رادمان انجام می گردد. (4) سپس افتتاح حساب بانکی و واریز مبلغ مناسب جهت ارائه تمکن مالی و صدور پرینت حساب جهت بارگذاری در سایت اقامت، انجام میگیرد. (5) در این مرحله اداره اقامت قبرس شمالی نامه انجام آزمایشات پزشکی را صادر خواهد کرد. پس از دریافت نامه آزمایشات،  مبلغ 576 لیر جهت انجام آزمایش پرداخت خواهد شد. نتیجه آزمایش بعد از 14 روز توسط بیمارستان به اداره اقامت ارسال می گردد. (6) در مرحله آخر بعد از پرداخت611 لیر کارت اقامت قبرس شمالی برای شما صادر خواهد شد.
لازم به ذکر است گروه مشاوران رادمان مدیترانه در تمام این مسیر به صورت کاملا رایگان و تخصصی همراه شما عزیزان است.


 جهت آشنایی و بازدید از پروژه ها کلیک نمایید