مراحل خرید ملک و اخذ اقامت قبرس شمالی

مراحل و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی


همیشه برای سرمایه گذاری مناسب در حوزه ملک انتخاب پروژه و ملک مورد نظر بسیار حیاتی و مهم است تا سرمایه گذاری درست و سودمند منطبق با هدف، بودجه و شرایط شما باشد. مهم ترین بخش خدماتی ما علاوه بر انجام خدماتی نظیر معرفی پروژه، انعقاد قرارداد، اخذ اقامت دائم، دریافت مجوز خرید برای متقاضیان، بلیط رفت و برگشت و اقامت رایگان برای خریداران و... مشاوره تخصصی با تجربه چندین ساله در رابطه با خرید ملک است که به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را در رابطه با انتخاب پروژه نهایی داشته باشید. تیم رادمان مدیترانه اکیدا توصیه میکند قبل از انجام هرکاری حتما از مشاوره تخصصی و رایگان ما بهره مند شوید تا هم سرمایه گذاری پرسود داشته باشید و هم ملک نهایی منطبق با هدف، بودجه و نوع پرداختی شما خریداری شود تا آینده ای درخشان برای خود، خانواده و فرزندانتان رقم بزنید.  


 مراحل خرید ملک در قبرس شمالی


1. انتخاب پروژه نهایی بر اساس هدف، شرایط و میزان بودجه متقاضی

2. رزرو ملک مورد نظر و دریافت بلیط و اقامت چند روزه رایگان قبرس (میهمان شرکت رادمان مدیترانه)

3. تنظیم قرارداد و پرداخت قسط اول در قبرس

- پروژه های آماده تحویل : تحویل کلید ملک در این مرحله انجام می شود. به همراه پرداخت قسط اول 5.5% مالیت باید توسط خریدار پرداخت شود که 0.5% آن جهت ثبت ملک به نام خریدار در دولت قبرس و دریافت کد رهگیری (Stamp Duty) میباشد و 5% آن مالیات VAT میباشد که توسط خریدار پرداخت می گردد تا انشعابات آب و برق ملک نوساز متصل گردد.

- پروژه های در حال ساخت: با پرداخت قسط اول که معمولا 30% ارزش ملک می باشد خریدار 0.5% را به دولت قبرس شمالی جهت ثبت ملک به نام خریدار و دریافت کد رهگیری (Stamp Duty) پرداخت خواهد کرد. بعد از اتمام مراحل ساخت و دریافت کلید ملک، خریدار 5% ارزش ملک را به عنوان مالیات VAT به دولت قبرس شمالی پرداخت خواهدکرد. در این زمان انشعابات آب و برق متصل خواهد گشت.

  • مفاد قرارداد در سه نسخه:  قیمت ملک، زمان اتمام پروژه ، برنامه زمانبندی پرداخت اقساط ، مشخصات ملک، سند ملک، میزان مالکیت ملک نسبت به کل پروژه ، مشخصات کمپانی سازنده ، مشخصات کامل خریدار ، مجوز صادر شده دولت قبرس که توسط هیئت وزیران به نام خریدار صادر می شود، دریافت مهر و کد رهگیری که توسط اداره املاک و مستغلات به نام خریدار صادر می شود، جریمه پیش بینی شده کمپانی یا خریدار در صورت دیرکرد نسبت به تعهدات که دارای ضمانت اجرایی میباشد- ارائه ، ذکر و ترجمه رسمی عدم سو پیشینه خریدار

4. انجام پروسه اخذ اقامت دائم در زمان حضور متقاضی در قبرس توسط تیم رادمان و بصورت کاملا رایگان

5. پرداخت مابقی اقساط ملک و پرداخت تمامیه هزینه ملک ( پس از پایان اقساط و همچنین پرداخت 3% مالیات از قیمت ملک به دولت قبرس شمالی پروسه به نام زدن سند به نام خریدار شروع و بعد از 6 ماه سند ملک ورثه ای و قطعی به نام خریدار صادر می شود)

لازم به ذکر است در صورت پرداخت نقد توسط خریدار علاوه بر تخفیفات، پروسه سند ملک سریعا شروع خواهد شد.

مراحل اخذ اقامت قبرس شمالی


پس از مشاوره با گروه رادمان و انتخاب نهایی پروژه توسط خریدار، مقدمات اولیه جهت بازدید رایگان پروژه در قبرس مهیا خواهد شد. (1) پس از بازدید از پروژه مبلغ قسط اول که معمولا 30% قیمت ملک می باشد در صورت تمایل خریدار به کمپانی سازنده پرداخت و قرارداد خرید ملک تنظیم خواهد گشت. (2) سپس قراردادِ منعقد شده توسط تیم حقوقی رادمان در اداره مالیات قبرس شمالی به ثبت خواهد رسید که مبلغ نیم درصد قیمت ملک جهت ثبت سند در دولت پرداخت خواهد شد. در مرحله ثبت قرارداد ارائه ترجمه عدم سوء پیشینه به دولت الزامی می باشد. (3) در مرحله بعد ثبت نام آنلاین در سایت مهاجرت قبرس شمالی و دریافت تاریخ مراجعه به اداره پلیس توسط تیم رادمان انجام می گردد. (4) سپس افتتاح حساب بانکی و واریز مبلغ مناسب جهت ارائه تمکن مالی و صدور پرینت حساب جهت بارگذاری در سایت اقامت، انجام میگیرد. (5) در این مرحله اداره اقامت قبرس شمالی نامه انجام آزمایشات پزشکی را صادر خواهد کرد. پس از دریافت نامه آزمایشات،  مبلغ 576 لیر جهت انجام آزمایش پرداخت خواهد شد. نتیجه آزمایش بعد از 14 روز توسط بیمارستان به اداره اقامت ارسال می گردد. (6) در مرحله آخر بعد از پرداخت611 لیر کارت اقامت قبرس شمالی برای شما صادر خواهد شد.
لازم به ذکر است گروه مشاوران رادمان مدیترانه در تمام این مسیر به صورت کاملا رایگان و تخصصی همراه شما عزیزان است.


 جهت آشنایی و بازدید از پروژه ها کلیک نمایید