سوالات متداول درباره سرمایه گذاری و خرید ملک

به طور کلی مهاجرت و سرمایه گذاری نیاز به دریافت اطلاعات جامع درباره کشور مورد نظر دارد. در این قسمت ما سعی کردیم تا سوالات متداول مشتریان و متقاضیان سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی را به اختصار عنوان کنیم. هرچند گاهی بعضی مسائل، تخصصی تر و نیاز به بررسی بیشتر دارد و مشاوران ما در  کنارتان خواهند بود تا شما را برای اطلاعات کامل تر و با جزییات بیشتر  یاری کنند

سوالات متداول اقامت سرمایه گذاری قبرس شمالی


• چرا خرید ملک در قبرس شمالی ؟


- قیمت بسیار مناسب به نسبت ایران و سایر کشورهای همسایه
- اخذ اقامت دائم فرد خریدار و خانواده درجه اول (دریافت اقامت بلافاصله پس از خرید ملک و پرداخت قسط اول در مدت 30 روز کاری)
- حفظ ارزش افزوده ی سرمایه گذاری بر اساس ارز پایدار پوند  (علاوه بر رشد سالیانه ملک در قبرس شمالی،پوند انگلستان هر ساله ارزشمندی بیشتری به نسبت سایر ارزها پیدا می کند)
- شرایط پرداخت باورنکردنی (اقساط بدون بهره و چندین ساله)
- رشد قابل توجه سالیانه ملک
- صادر شدن سند ملک ورثه ای به نام شخص یا اشخاص خریدار که به صورت دائم بوده و به وارثین قانونی خریدار به ارث می رسد
- نرخ مالیاتی بسیار کم نسبت به سایر کشورهای ارائه دهنده اقامت سرمایه گذاری
- تنوع در شرکت های سازنده و پروژه ها
- تضمین اجاره با سود دهی 7 الی 12 درصدی قیمت کل ملک (امکان اجاره به مدت کوتاه مدت و بلند مدت)
- پناتسیل بالای توافق دو قبرس و جهش قیمتی حداقل 50 درصد و بهره مندی ساکنین اتباع خارجی از فرصت های موجود در اتحادیه اروپا، بلافاصله پس از  برداشتن مرز

• رشد ساخت و ساز در قبرس شمالی


در حال حاضر بازار املاك در قبرس شمالی بسیار در حال رشد است. اکنون بهترین زمان براي خرید ملک جهت سرمایه گذاری است زیرا تعداد خریداران بریتانیایی و اروپایی رو به افزایش است و هنوز املاک از قیمت های بسیار مناسبی برخوردار هستند. سود افزوده شده به خوبی بیانگر تعداد سرمایه گذاران خارجی است، که نشان دهنده ی آمار بالای فروش است.

• رشد ملک در قبرس شمالی به چه شکل هست ؟


به دلیل بکر بودن نسبی این جزیره و هجوم ناگهانی اتباع سایر کشورها برای اقامت ، تقاضای خرید ملک هر ساله بالا رفته و به تناسب، قیمت ملک و خانه سالیانه رشد 12 الی 15 درصدی  را تجربه میکند. از طرفی ارزش افزوده ی قابل توجهی شامل ملک های این کشور می شود. به طور مثال پروژه ای که در مرحله خاک 50.000 پوند پیش فروش می شود، پس از مرحله گودبرداری به رشدی حدود 7 الی 8 درصد ، پس از نمایان شدن اسکلت به رشد 15 درصدی و پس از تکمیل شدن پروژه و کلیه امکانات آن به رشدی حدود 25 درصد خواهد رسید. پروژه های کوچک ساختمانی معمولا یکساله و پروژه های گسترده تر در حدود دو سال به بهره برداری می رسند.

• پس از خرید، سند خانه به صورت کامل به نام خریدار ثبت می گردد ؟


بله تمامی سندها در قبرس شمالی پس از تسویه کل مبلغ، به صورت کامل به نام خریدار به صورت دائم ثبت می گردد و در سند تمامی جزییات ملک و حتی مقدار سهم خریدار از زمین ملک نیز در سند درج می گردد و توسط دولت این کشور تمبر و مهر می شود.

• نحوه دریافت اقامت در ازای خرید ملک در قبرس شمالی


بعد از ثبت رسمی ملک به نام خریدار، مدارکی از قبیل عکس ،کپی پاسپورت وگواهی ناظر محلی بر اسکان و همچنین کپی و اصل قرارداد مهر شده در اداره ثبت ، نامه عدم سو پیشنه در کشور مبدا با تایید سفارت ترکیه و همچنین برگه گواهی سلامت (شامل آزمایش خون ایدز و هپاتیت که در اینجا از متقاضی گرفته می شود) نیاز می باشد. بعد از تکمیل این مدارک به اداره مهاجرت در شهر لفکوشا مراجعه نموده و داخل پاسپورت خریدار و همراهان مهر اقامت یکساله زده خواهد شد. همچنین دفترچه صورتی رنگ اقامت با عکس و مشخصات خریدار به او ارائه خواهد شد که هر ساله برای تمدید اقامت مورد نیاز است. همچنین لازم به ذکر است جهت امنیت و آسودگی خاطر در سرمایه گذاری اداره مالیات قبرس شمالی کد رهگیری به خریداران می دهد که به موجب آن از سواستفاده های احتمالی نظیر فروختن ملک به چندین نفر و... به طور قطعی جلوگیری می کند.

• هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی(مالیات در قبرس شمالی)


- نیم درصد مبلغ ملک : بابت تمبر
- پنج درصد مبلغ ملک : بابت مالیات که فقط به خانه های نوساز تعلق می گیرد
- سه درصد مبلغ ملک: بابت ثبت سند که معمولا دولت قبرس در ماه هایی از سال با تخفیف در نظر میگیرد. زمان پرداخت این مالیات نیز به دست خریدار است.
- هزینه های انتقال آب و کنتور برق : بستگی به نوع ملک دارد و جمعا حدود 500 دلار می باشد.

• چگونه برای خرید با توجه به محدودیت خروج ارز در ایران مبلغ ملک مورد نظر را با خود به قبرس شمالی بیاورم ؟(صرافی ایرانی در قبرس شمالی)


در قبرس شمالی صرافی های ایرانی وجود دارند که می توانید مبلغ مورد نظر خود را با استفاده از کارت شتاب ایرانی با حواله به حساب صرافی واریز نمایید. لازم به ذکر است یکی از خدمات ویژه گروه رادمان مدیترانه جابه جایی امن سرمایه شما به کشور قبرس شمالی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد که در صورت درخواست خریدار انجام می گیرد.

• بهترین منطقه جهت سرمایه گذاری و امکانات رفاهی، کدام منطقه  قبرس می باشد ؟


گروه مشاوره ای رادمان مدیترانه با تجربه خود در این حوزه و با در نظر گرفتن هدف سرمایه گذاری و علایق شخص خریدار و مشاوره های تخصصی با خریداران بهترین منطقه قبرس را جهت سرمایه گذاری بهینه به شما پیشنهاد خواهد داد. از آنجا که هدف از سرمایه گذاری و همچنین علایق شخصی افراد متفاوت است، با توجه به شرایط کشور قبرس، شهرها، مناطق مختلف و … گزینه های متنوعی وجود دارد و البته تصمیم گیری نهایی در انتخاب پروژه با شخص خریدار خواهد بود. اما به طور کلی شهر فاماگوستا،منطقه لانگ بیچ، شهر گیرنه و اطراف آن  با توجه به موقعیت جغرافیایی و تعدد بیش از حد سازندگان این مناطق دارای استقبال بیشتری سرمایه گذاری می باشد. از امکانات این مناطق  می توان: تعدد سواحل شنی بسیار بکر و نزدیکی به دریا، ۳۰ تا 40 دقیقه رانندگی تا فرودگاه، وجود امکانات ضروری و رفاهی بالاتر از استاندارد و مناطق توریستی و مناظر دیدنی نام برد.

• در قبرس شمالی پس از فوت خریدار وضعیت ملک خریداری شده چه می شود ؟(قانون ارث برای خارجیان در قبرس شمالی)


سند ملک خریداری شده در قبرس شمالی هم مانند ایران پس از فوت متوفی به وارثین انتقال پیدا می کند. به علت اینکه به صورت کامل و دولتی به نام خریدار ثبت می گردد،

• در قبرس شمالی شروع قیمت ملک از چه رقمی می باشد ؟


شروع قیمت ها حدودا برای پیش فروش هر واحد استودیو (بدون اتاق خواب)  مبلغ 45.000 پوند ، واحد یک خوابه مبلغ 55.000 پوند ، واحد دو خوابه مبلغ 65.000 پوند ، واحد سه خوابه مبلغ 80.000 پوند، ویلای دوقلو مبلغ 130.000 پوند و برای ویلای مستقل از مبلغ 160.000 پوند انگلستان می باشد.

• آیا در قبرس شمالی صرافی های ایرانی وجود دارند ؟


بله، شخص متقاضی می تواند  مبلغ مورد نظر خود را با استفاده از کارت شتاب ایرانی با حواله به حساب صرافی دریافت نماید.

• مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی


برای جلوگیری از غصب این کشور دولت قبرس شمالی تصمیم بر آن داشته که هر فرد خارجی‌ در قبرس شمالی میتواند دارای یک سند باشد که این سند میتواند سند ملک یا سند زمین که ابعاد آن نمی‌تواند بیشتر از ۶۰۰۰ متر مربع باشد. در صورت ثبت شرکت در این کشور این محدودیت از روی شخص برداشته شده و اموال میتواند بدون محدودیت تعداد به نام شرکت ثبت شود


باعث افتخار است که حضورتان اعلام نماییم، گروه مشاوران رادمان مدیترانه با سابقه و تجربه خود تمامی مراحل گفته شده در پروسه خرید ملک را به طور دقیق و بی نقص انجام خواهند داد تا متقاضیان گرامی بدون هیج دغدغه ای و با آرامش خیال سرمایه گذاری امن و مطمئن داشته باشند.(کلیک نمایید)