9 جاذبه ناشناخته قبرس

قبرس یک جزیره بسیار خاص است که مملو از شگفتی ‌های طبیعی است. این کشور از نظر تنوع زیست محیطی بسیار غنی است. مکان های توریستی مشهور و طبیعت زیبای کشور قبرس شمالی برای اغلب شناخته شده است اما در این مقاله میخواهیم به 9 جاذبه خاص و کمتر شناخته شده قبرس بپردازیم.
قطعا پس از بازید از این مکان ها تجربه های بسیار جذابی به دست خواهید آورد.

1. جزیره پترا تو لیمنیدی
جزیره پترا تو لیمنیدی که با نام صخره یشیلیرماک نیز شناخته می ‌شود، از قدیمی ‌ترین سکونت گاه های قبرس است. در این جاذبه توریستی که در شهر لفکه واقع شده است، خرابه‌های باستانی با طبیعت ادغام شده اند و میتوان آثارهای سنگی بسیار زیبایی ملاحظه نمایید.

2. غار اینجیرلی İncirli
غار اینجیرلی، بزرگترین غار قبرس، در نزدیکی روستای سینارلی (Çınarlı) واقع شده است.
این غار از گچ طبیعی ساخته شده است و بی شک ارزش دیدن دارد.

3. کوه‌های بشپرمک
کوه‌های بشپرمک (پنج انگشتی) به طول 170 کیلومتر مانند سایه ‌ای باشکوه بر فراز شهر گیرنه قرار دارند. با پیاده روی در کوه ‌های بشپرمک می ‌توانید شاهد تنوع زیستی متفاوتی و متنوعی باشید.

4. قدیمی‌ترین درخت زنده قبرس
قدیمی‌ترین درخت قبرس، درخت کومبز، در حیاط مسجد لالا مصطفی پاشا قرار دارد.

5. لاله‌ زارها
مزارع لاله با زیبایی باشکوه را می‌توان در روستاهای تپه باشی و آوتپه در ماه مارس تا آوریل مشاهده کرد.

6. دریاچه ی نمک فلامینگو
در سواحل جنوب شرقی قبرس یکی از جالب ترین موارد فلامینگوهایی هستند که در زمستان به این جزیره ی مدیترانه ای پرواز می کنند.این پرندگان صورتی زیبا و جذاب در سواحل و دریاچه های مختلف به دنبال غذا و استراحت هستند. تخمین زده می شود که بسته به شرایط ، تعداد فلامینگوهای بزرگ ممکن است به 20،000 برسد . حضور فلامینگو ها در این جزیره باعث به وجود آمدن مناظر بسیار زیبایی مخصوصا برای علاقه مندان به عکاسی می باشد.

7. دماغه پیروزی
دیدن جزایر پیروزی از دماغه ظفر، که در نوک جزیره کارپاس قرار دارد امکان‌پذیر است. همچنین ماهیگیری در اینجا بسیار محبوب است.

8. پارک ارتفاعات سبز
پارک گرین هیتز، واقع در محله گیرنه یشیل تپه، یک پارک گیاه شناسی است. درختان بومی کشورهایی مانند ایتالیا، نپال و هند در این پارک وجود دارد.

9. روستای کرمی
روستای کرمی یکی از زیبایی‌های طبیعی پنهان قبرس در گیرنه است. روستای کرمی، واقع در کوه‌های بشپرمک، سکونتگاهی باشکوه و فضایی را ارائه می ‌دهد که در آن طبیعت در هم تنیده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون فرآیند اخذ اقامت قبرس شمالی، روی لینک زیر کلیک نمایید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 17