10 دلیل ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

در سال های اخیر، قبرس شمالی برای ایرانیان خارج از کشور که به دنبال فرصت های سرمایه گذاری پرسود در املاک و مستغلات هستند، به عنوان یک مقصد جذاب ظاهر شده است.

نزدیکی به ایران، سرمایه گذاری به پوند، رشد بسیار بالای قیمت املاک، نرخ مالیاتی بسیار کم، موقعیت استراتژیکی کشور و مزایای دیگر، باعث شده تا سرمایه گذاری در این گوهر مدیترانه ای دارای پتانسیل های قابل توجهی گردد.

هدف این مقاله روشن کردن این موضوع است که چرا سرمایه گذاری در قبرس شمالی در بین کشورهای دیگر مانند آلمان، کانادا، سوئد و … و به خصوص ایرانیان ساکن این کشورها برجسته است و چگونه خانواده‌های ایرانی می‌توانند از بازدید خانواده و نزدیکان خود، بدون دردسر لذت ببرند.

1. رشد سالیانه قیمت ملک:
در حال حاضر، بازار املاک و مستغلات در قبرس شمالی ارائه دهنده بهترین قیمت ها در میان کشور های مدیترانه ای است و این امر باعث میشود تا در مقایسه با کشورهایی مانند فرانسه، اسپانیا، آلمان و … نسبتاً مقرون به صرفه باشد. در نتیجه، ایرانی‌ها می‌توانند دارایی‌های ارزشمندی را در مکان‌های انتخابی خود به دست آورند و به طور بالقوه از بازدهی قابل توجهی در دراز مدت برخوردار شوند.
2. سرمایه گذاری به پوند انگلستان:
قطعا برای هر فرد سرمایه گذار مهم است که پول و سرمایه خود را به چه ارزی تبدیل میکند. برای بسیاری از ساکنین کشورهای اروپایی و امریکایی خرید ملک در ترکیه و تبدیل سرمایه به لیر یا خرید ملک در دبی و تبدیل به درهم یا لاری گرجستان و … مطمئن و منطقی نیست، به همین خاطر است که بسیاری از ساکنین آلمان، سوئد حتی ایرانیان، راغب به خرید ملک در قبرس هستند، زیرا در کشور قبرس شمالی سرمایه گذاری به پوند انگلستان است و هر زمان که صاحب ملک تصمیم به فروش یا اجاره واحد خود را داشت به پوند انگلستان معامله میکند که این امر باعث اطمینان خاطر و رشد سرمایه خواهد شد، زیرا پوند انگلستان ارزی مطمئن و روبه رشد است.
3. شرایط پرداخت اقساطی بلند مدت و بدون بهره:
در حال حاضر، امکان خرید ملک در قبرس شمالی به صورت اقساط بلند مدت و بدون بهره وجود دارد که این امر باعث سهولت پرداخت و افزایش قدرت خرید خارجی ها به خصوص ساکنین کشورهای اروپایی می باشد، زیرا به راحتی و حتی با درآمد خود میتوانند اقدام به خرید واحد در قبرس شمالی کنند.
4. نرخ مالیاتی بسیار کم:
در قبرس شمالی، نرخ مالیات ها به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب تر است و به همین خاطر بسیاری از افراد اروپایی، مایل به خروج سرمایه خود از اتحادیه اروپا هستند. برای مثال در قبرس شمالی، هیچ مالیات بر سرمایه ای وجود ندارد و فقط مالیات ثبت قرارداد، مالیات منازل نوساز و مالیات دریافت سند در پروسه خرید ملک وجود دارد که آن هم فقط یکبار پرداخت میشود و هیچ مالیات سالیانه دیگری و حتی مالیات از اجاره نیز وجود ندارد.
5. موقعیت استراتژیک:
قبرس شمالی که در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد، مزیت جغرافیایی بی نظیری را برای تجارت ارائه می دهد. موقعیت استراتژیک این کشور آن را به دروازه ورودی بین اروپا و خاورمیانه تبدیل می کند و فرصت های بیشتری برای کسب و کار بین المللی و چشم انداز سرمایه گذاری برای ایرانیان فراهم می کند.
6. آب و هوای مطبوع و معتدل:
یکی از اصلی ترین دلایل افراد برای انتخاب قبرس شمالی آب و هوای بسیار مطلوب و معتدل آن است . آب و هوای تمیز و مناسب ،زندگی را در این جزیره زیبا لذت بخش کرده است. قبرس با میانگین 300 روز آفتابی در سال از سالم‌ترین و بهترین آب و هوای مناطق معتدل مدیترانه‌ای برخوردار می‌باشد، به همین دلیل این جزیره در تمام طول سال پذیرای مسافرین از اقصی نقاط جهان می‌باشد. دمای هوا در اکثر ماه ها بین 15 تا 27 درجه سانتی گراد است.
7. ثبات اقتصادی:
قبرس شمالی از اقتصاد باثبات و رو به رشدی برخوردار است که آن را به گزینه ای جذاب برای ایرانیانی که به دنبال یک محیط سرمایه گذاری امن هستند تبدیل می کند. بازار آن طی سال‌ها رشد ثابتی را نشان داده است و این کشور سیاست‌های اقتصادی قوی و مشوق‌های مالیاتی جذابی را برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی اجرا کرده است.
8. پتانسیل گردشگری:
قبرس شمالی به دلیل داشتن سواحل خیره کننده، مکان های تاریخی و فرهنگی پر جنب و جوشش شناخته شده است که آن را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده است. این صنعت گردشگری شکوفا، پتانسیل درآمد اجاره ای عالی را برای صاحبان ملک ایجاد می کند. ایرانیان می توانند از جریان ثابت گردشگران بهره مند شوند و بازده سرمایه گذاری قابل اعتمادی را تجربه کنند.
9. بازدید آسان خانواده بدون دردسر ویزا:
یکی از مزایای قابل توجه قبرس شمالی دسترسی آسان برای ایرانیان و خانواده هایشان است. برخلاف سایر کشورها، شما میتوانید بدون ویزا به کشور قبرس شمالی سفر کنید، که این امر به خانواده های ایرانی امکان می دهد بدون زحمت با عزیزان خود که در این کشور اقامت دارند دیدار کنند. این راحتی پیوندهای خانوادگی را تقویت می کند و حس اتحاد را با وجود دوری از ایران تقویت می کند.
10. آشنایی فرهنگی و جامعه:
قبرس شمالی میزبان جامعه‌ای متنوع و بین المللی است ، از طرفی به دلیل نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم، حتی طعم غذاها به سلیقه ایرانیان، این کشور را تبدیل به فضایی کرده است که حس آشنایی را تقویت می‌کند و فضایی دور از خانه را برای ایرانیان فراهم می آورد.

در کلام آخر سرمایه گذاری در حوزه ملک کشور قبرس شمالی، سرمایه گذاری پرسود و با ثبات است و مجموعه رادمان مدیترانه با بیش از 10 سال فعالیت تخصصی در حوزه مشاوره سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور قبرس شمالی صادقانه و با افتخار تا انتهای مسیر همراه شما عزیزان است.

از شنبه تا چهارشنبه
ساعت 9 الی 17