• آیا امکان کار پس از تحصیل در قبرس وجود دارد ؟

بله ، انتخاب قبرس به عنوان مقصدی برای تحصیل می‌تواند آینده فرد را به شکلی درخشان رقم بزند. موقعیت‌ های شغلی و تجاری موجود در این کشور یکی از دلایلی است که بیشتر دانشجویان را برای تحصیل در رشته‌ هایی مانند مدیریت کسب وکار به این کشور جذب می کند . سالانه تعداد زیادی از جوانان اماراتی و عرب به منظور تحصیل و تجارت به قبرس می‌روند زیرا قبرس کشوری است که امکان برقراری ارتباطات بین ‌المللی گسترده را فراهم می‌کند. تدریس دروس به زبان انگلیسی و تسلط مردم به این زبان نیز زندگی، کار و در مجموع ارتباطات را تسهیل می‌کند. مهاجرت از قبرس به نقاط دیگر تنها گزینه پیش روی دانشجویان زبده و فارغ ‌التحصیل نیست، بلکه با یافتن شغلی مناسب نیز می‌توانند زندگی خود را در این کشور زیبا و پر رونق ادامه دهند یا با دست پر به زادگاه مادری خود بازگردند و بهترین موقعیت‌ های کاری را از آن خود کنند.

  • هزینه تحصیل در قبرس چگونه است ؟

هزینه تحصیل در قبرس با وجود بورسیه ‌ها چندان زیاد نخواهد بود و نسبت به سایر نقاط اروپا مانند انگلیس، آلمان و… راحت ‌تر می‌توان مخارج را در قبرس مدیریت کرد . به عبارتی هزینه تحصیل در قبرس معقول است و شهریه دانشگاه‌ها به نسبت سایر نقاط اروپا به شدت مقرون به صرفه است.

  • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس چگونه است ؟

بورسیه تحصیلی در قبرس معمولا با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی متقاضیان در سال‌ های گذشته مورد بررسی قرار می‌ گیرد. این بورسیه‌ ها بسیار مناسب و مطلوب هستند و تنها کمک ‌هزینه شهریه را پوشش نمی ‌دهند. بورسیه‌ های اعطایی، ضمن پرداخت و پوشش شهریه سایر هزینه‌ های زندگی و تحصیل، هزینه ‌هایی مانند: شهریه خوابگاه، خرید کتاب و لوازم آموزشی و… . را نیز پرداخت می‌کند .

  • آیا برای تحصیل در قبرس نیاز به ویزا است؟

برای آمدن به قبرس بسته به کشوری که دانشجو در آن زندگی میکند نیاز به اخذ ویزای قبرس است. دانشجویان ایرانی با برگه پذیرشی که توسط دانشگاه های قبرس صادر شده و از طریق موسسه.......... در اختیارشان قرار میگیرد می توانند وارد قبرس شوند و بعد از ثبت نام در دانشگاه قبرس، از طریق اداره مهاجرت قبرس اقدام به اخذ اقامت دانشجویی یا همان ویزای دانسجویی میکنند.