پتانسیل سرمایه‌گذاری در بازار ملک قبرس شمالی

بازار ملک در قبرس شمالی به توصیف، سیاستمداران و اقتصاد دانان همواره بعنوان لوکومتیو اقتصاد این کشور معرفی میگردد.
آب و هوای کم نظیر قبرس موجب شده است که گردشگران خارجی نه تنها این جزیره را برای گذران تعطیلات انتخاب کنند، بلکه در اختیار داشتن ملکی مستقل برای راحتی هرچه بیشتر در طول تعطیلات نیز جذابیتی دو چندان برای ایشان ایجاد مینماید.
از طرف دیگر انتشار طرح تفصیلی دولت قبرس شمالی برای مناطق توریستی و تعیین محدوده های مجاز برای گسترش شهری با الویت نزدیکی به سواحل دریای مدیترانه و شروع ساخت و ساز توسط شرکت های بزرگ و کوچک سازنده در این مناطق، موجب رونق هرچه بیشتر گردشگری و سرمایه گذاری گردید. چرا که صنعت گردشگری پس از صنایع خودروسازی، ساختمان و غذایی، چهارمین صنعت برتر جهان است.و بدیهی است هر گونه سرمایه گذاری در این صنعت، هم برای سرمایه گذار و هم برای جامعه، مقصد سودآور و رضایت بخشی خواهد بود.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی نسبت به سایر مناطق
برخی از مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی:

  • هزینه کمتر برای تملک نسبت به سایر کشورهای حاشیه دریای مدیترانه
  • اخذ اجاره از ملک خریداری شده بدلیل تقاضای بالای اجاره توسط گردشگران و افراد مقیم
  • رشد قیمت ملک در کوتاه مدت و میان مدت
  • سرمایه گذاری به پوند انگلستان بعنوان پنجمین ارز معتبر و ارزشمند جهان

مضاف بر دلایل فوق میتوان به امنیت جامعه، آب و هوای دلپذیر، دسترسی آسان برای ایرانیان، هزینه های زندگی پایین تر نسبت به کشورهای مشابه و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

روند رشد بازار ملک در این منطقه
جدول ذیل نمایانگر افزایش رشد ارزش ملک نسبت به برخی کشورهای اروپایی در بازه سالهای 2021 الی 2023 می باشد.

در جدول فوق افزایش ارزش واحدهای آپارتمانی و ویلایی مستقل به ازای هر مترمربع در قبرس شمالی با کشورهای آلمان – اسپانیا – بریتانیا – بلژیک و کرواسی مقایسه شده است.

انواع فرصت های سرمایه گذاری در بخش ملکی

  • خرید ملک آماده تحویل
  • پیش خرید در پروژه های تعریف شده آتی

مورد اول مناسب سرمایه گذارانی است که علاوه بر برنامه ریزی بلند مدت برای بازگشت سرمایه خود، دریافت اجاره بها از ملک خود را نیز در نظر دارند.
در خصوص مورد دوم، شرکت های انبوه ساز قبرس شمالی پس از تعریف پروژه و اتمام طراحی و قبل از شروع عملیات پی کنی نسبت به پیش فروش واحد های پروژه اقدام می نمایند. بدیهی است که خرید در این مرحله با نازلترین قیمت، ممکن و به تبع آن سود نهایی مضاعفی نصیب سرمایه گذار می گردد.
زیرا که در هر مرحله از پیشرفت پروژه، درصدی به قیمت ملک افزوده شده و در روزهای پایانی عملیات ساختمانی، ملک به قیمت نهایی به خریداران عرضه میگردد.
و می بایست در نظر داشت رشد ارزشی که در طول این مدت حاصل می گردد به پوند انگلستان بوده و همین امر در مقایسه با ریال ایران سودی دو چندان را ممکن میسازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون فرآیند سرمایه گذاری در بازار ملک، روی لینک زیر کلیک نمایید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 الی 17